Skontaktuj się z nami

"Nasi specjaliści skontaktują się z Państwem i udzielą więcej informacji.
Proszę skorzystać z poniższego formularza, aby zadać pytania, przekazać sugestie lub przesłać swoją opinię.

Przez kliknięcie “Wyślij” akceptuję Informację Prawną i Politykę Prywatności.

Kontakty

Tradecorp - Europe, Sub-Saharan Africa and Iran

Fabryka Tradecorp w Albacete zmniejsza zrzuty wody o 56% i rozbudowuje laboratorium

W tym roku fabryka w Albacete przeszła kilka dużych zmian, związanych z instalacją nowego, wysoce innowacyjnego systemu oczyszczania ścieków, a także całkowitą przebudową i rozbudową laboratorium. Dzięki tym zmianom spółce Tradecorp udało się zmniejszyć zrzuty wody o 56%, a zespół laboratorium był w stanie rozwinąć się i dostosować do nowych wymagań.

Nowy system oczyszczania ścieków gwarantuje, że zrzucana woda jest całkowicie oczyszczona i czysta, wolna od odpadów produkcyjnych. Ponadto, używamy podwójnie przyjaznego dla środowiska procesu, ponieważ koncentrat uzyskany z oczyszczania jest przekazywany lokalnym rolnikom jako nawóz, co pozwala na wykorzystanie jego walorów rolniczych i obniżenie ilości generowanych przez nas odpadów.

Poza tym przeprowadzona została optymalizacja procesów , która pozwoliła na bardziej efektywne wykorzystanie wody i spowodowała spadek zużycia wody o 38% w porównaniu z rokiem 2013.

Jeżeli chodzi o ulepszenia wprowadzone w laboratorium w Albacete, Jorge Barbero, kierownik działu Kontroli Jakości w fabryce mówi: “Inwestycja w rozbudowę i nowy sprzęt w laboratorium stawia nas w czołówce firm w branży i bez wątpienia odzwierciedla rozwój firmy oraz nowe wyzwania, przed którymi stoimy na drodze do starannej pracy, dostosowanej do wymagań jakościowych naszych klientów”.

Tradecorp: zaangażowanie w ochronę środowiska

Spółka Tradecorp jest zaangażowana w ochronę środowiska oraz zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych. Zatem analiza zużycia, ponowne wykorzystywanie wody oraz recykling odgrywają kluczową rolę podczas analizy naszego wpływu na środowisko.