Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin https://tradecorp.com.pl Kwasy humusowe, aminokwasy, mikroelementy, nawozy dolistne i rozpuszczalne w wodzie NPK dla rolnictwa. Obecny w Polsce od 2004 z dystrybucja we wszystkich regionach. Wed, 01 Jul 2020 12:08:32 +0000 pl hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3 Zwiększ tolerancję upraw na stres związany z suszą dzięki Biostymulatorom Tradecorp! https://tradecorp.com.pl/zwieksz-tolerancje-upraw-na-stres-zwiazany-z-susza/ Wed, 01 Jul 2020 12:04:52 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5352 Susza jest głównym czynnikiem stresu środowiskowego, który wpływa na wzrost i rozwój roślin. Susza lub niedobór wody w glebie mogą być chroniczne w regionach klimatycznych o niskiej dostępności wody lub nieprzewidywalne z powodu zmian warunków pogodowych w okresie wzrostu roślin. Jak widzieliśmy w poprzednich okresach letnich, oczekuje się, że skutki suszy nasilą się wraz ze […]

The post Zwiększ tolerancję upraw na stres związany z suszą dzięki Biostymulatorom Tradecorp! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Susza jest głównym czynnikiem stresu środowiskowego, który wpływa na wzrost i rozwój roślin. Susza lub niedobór wody w glebie mogą być chroniczne w regionach klimatycznych o niskiej dostępności wody lub nieprzewidywalne z powodu zmian warunków pogodowych w okresie wzrostu roślin.

Jak widzieliśmy w poprzednich okresach letnich, oczekuje się, że skutki suszy nasilą się wraz ze zmianami klimatu i rosnącym niedoborem wody. Ponieważ woda jest niezbędna dla roślin, susza wpływa negatywnie na  krytyczne procesy rozwoju i redukuje plon oraz jego jakość.

Jak wpływa  stres suszy na metabolizm roślin?

Efekty te obejmują:

 • Poważne uszkodzenia oksydacyjne
 • Brak wigoru, wzrostu i rozwoju
 • Wzrost temperatury wewnątrz rośliny
 • Zrzucanie kwiatów i owoców

Jak możemy zwiększyć tolerancję upraw na stres związany z suszą? Z BIOSTIMULANTAMI TRADECORP!

Primactive  może opóźnić lub nawet wyeliminować negatywne  skutki stresu abiotycznego, na które rośliny są narażone podczas normalnego cyklu uprawy. Przed stresem związanym z suszą zastosowanie produktów z  serii Phylgreen lub produktu Humistar daje szereg korzyści uprawom w tych trudnych warunkach:

– POPRAWIA POJEMNOŚCI  WODNĄ GLEBY

– UŁATWIA ROZWÓJ GŁĘBOKIEGO SYSTEMU  KORZENIOWEGO DO POBRANIA WODY

– ZWIĘKSZA PRODUKCJĘ ATYOKSYDANTÓW

–  POPRAWIA WYRZYSTANIE WODY PRZEZ ROŚLINĘ

Dzień dobry Tradecorp do widzenia stres

The post Zwiększ tolerancję upraw na stres związany z suszą dzięki Biostymulatorom Tradecorp! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/06/B360-Drought.jpg
Doświadczenie z kwasami humusowymi https://tradecorp.com.pl/doswiadczenie-z-humistar/ Wed, 17 Jun 2020 11:32:27 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5362 Zobaczcie doświadczenie pokazujące, w jaki sposób kwasy humusowe Tradecorp poprawiają jakość gleby i retencję wody w celu poprawy kiełkowania i rozwoju korzeni! Więcej informacji: Humistar

The post Doświadczenie z kwasami humusowymi appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Zobaczcie doświadczenie pokazujące, w jaki sposób kwasy humusowe Tradecorp poprawiają jakość gleby i retencję wody w celu poprawy kiełkowania i rozwoju korzeni!

Więcej informacji: Humistar

The post Doświadczenie z kwasami humusowymi appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/06/Humistar-1.jpg
Biostymulatory i środki ochrony roślin (ś.o.r.) https://tradecorp.com.pl/biostymulatory-i-srodki-ochrony-roslin-s-o-r/ Thu, 07 May 2020 08:43:22 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5343 Środki ochrony roślin  są bardzo skuteczne w ochronie upraw przed stresami biotycznymi, takimi jak szkodniki i choroby. Mogą jednak wywoływać  niepożądany stres abiotyczny  w uprawach. Ten film wyjaśnia, dlaczego  należy dodawać biostymulatoryTradecorp do zabiegów z  agrochemikaliami lub ś.o.r. . Skutki stresów abiotycznych wywołanych przez ś.o.r. Niektóre ś.o.r. mogą w niezamierzony sposób wpływać na wzrost i […]

The post Biostymulatory i środki ochrony roślin (ś.o.r.) appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Środki ochrony roślin  są bardzo skuteczne w ochronie upraw przed stresami biotycznymi, takimi jak szkodniki i choroby. Mogą jednak wywoływać  niepożądany stres abiotyczny  w uprawach. Ten film wyjaśnia, dlaczego  należy dodawać biostymulatoryTradecorp do zabiegów z  agrochemikaliami lub ś.o.r. .

Skutki stresów abiotycznych wywołanych przez ś.o.r.

Niektóre ś.o.r. mogą w niezamierzony sposób wpływać na wzrost i plonowanie. Wywołany przez nie stres abiotyczny powoduje:

 • STRES OKSYDACYJNY 1
 • REDUKCJĘ FOTOSYNTEZY 2
 • SPOWALNIENIE PROCESÓW METABOLICZNYCH.

Biostymulacja 360º  to idealne rozwiązanie do zmniejszenia stresu abiotycznego

Dzięki różnorodnym produktom zawartym w programie  Biostymulacja 360º, Tradecorp oferuje szereg biostymulatorów, które można zastosować przed, w trakcie i po aplikacji ś.o.r.  Biostymulacja 360 pomaga zminimalizować lub wyeliminować  stresy abiotyczne związane z użyciem ś.o.r. Poprawia metabolizm roślin i pobudza ich  wzrost. Produkty Delfan plus, Vegenergy lub Phylgreen to rozwiązania testowane przez wiele lat w Europie z potwierdzonymi wynikami skuteczności.

Szeroki wybór produktów biostymulujących Tradecorp umożliwia wybranie najbardziej odpowiedniego  biostymulatora do prawie każdego zabiegu ś.o.r.  Pozwala to na zastosowanie najbardziej optymalnego programu ochrony roślin z równoczesną możliwością zarzadzania stresem abiotycznym w celu osiagnięcia maksymalnego plonu i dochodu.

Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem Tradecorp, aby dowiedzieć się więcej.

 

1 Khan Sakie et al. (2018) Pesticide-induced oxidative stress and antioxidant responses in tomato (Solanum lycopersicum) seedlings. Ecotoxicology 2019, 27, 919 https://doi.org/10.1007/s10646-018-1916-6

2 Moolhuyzen et al. (2020) Photosynthesis Inhibiting Effects of Pesticides on Sweet Pepper Leaves. Insects 2020, 11, 69 https://doi.org/10.3390/insects11020069

The post Biostymulatory i środki ochrony roślin (ś.o.r.) appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/05/Capture.jpg
Delfan Plus i Ruter AA: czas do wzmocnienia wzrostu roślin! https://tradecorp.com.pl/czas-do-wzmocnienia-wzrostu-roslin/ Wed, 08 Apr 2020 09:40:51 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5316 Wiosną skumulowało się szereg stresów abiotycznych: ulewne deszcze, przymrozki oraz brak opadów z wiatrami wysuszającymi glebę. Wszystko to negatywnie odbija się na potencjale plonotwórczym ozimin. Zboża mogą zbyt mocno zredukować rozkrzewienia, a także ilość kłosków w kłosie. Rzepak nie wytwarza wystarczającej ilości pędów bocznych do skompensowania przemrożonych pąków na pędzie głównym. Straty spowodowane przymrozkami możemy […]

The post Delfan Plus i Ruter AA: czas do wzmocnienia wzrostu roślin! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Wiosną skumulowało się szereg stresów abiotycznych: ulewne deszcze, przymrozki oraz brak opadów z wiatrami wysuszającymi glebę. Wszystko to negatywnie odbija się na potencjale plonotwórczym ozimin.

Zboża mogą zbyt mocno zredukować rozkrzewienia, a także ilość kłosków w kłosie. Rzepak nie wytwarza wystarczającej ilości pędów bocznych do skompensowania przemrożonych pąków na pędzie głównym.

Straty spowodowane przymrozkami możemy ograniczyć stosując zabiegi polecane w wideo. Dodatkowo dostarczają one roślinom niezbędnej energii na pokonanie obecnej suszy. W przypadku przedłużającego się okresu bez opadów polecamy kontynuowanie zabiegów Delfanem plus lub Ruterem, ale w dawce 1l/ha z każdym zabiegiem środków ochrony roślin.

The post Delfan Plus i Ruter AA: czas do wzmocnienia wzrostu roślin! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/04/PL2.jpg
Komunikacja Tradecorp https://tradecorp.com.pl/komunikacja-tradecorp/ Wed, 01 Apr 2020 09:10:50 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5310 W tym momencie niepewności chcieliśmy poinformować, że w Tradecorp zastosowaliśmy niezbędne środki zapobiegawcze, aby zadbać o zdrowie naszych klientów i pracowników. Mimo tej krytycznej sytuacji staramy się zapewnić najlepszą możliwą obsługę w danych okolicznościach. Pomimo obecnych ograniczeń ze strony hiszpańskiego rządu, nasza działalność w Hiszpanii będzie kontynuowana tak jak dotychczas, z pełną aktywnością w fabrykach, […]

The post Komunikacja Tradecorp appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
W tym momencie niepewności chcieliśmy poinformować, że w Tradecorp zastosowaliśmy niezbędne środki zapobiegawcze, aby zadbać o zdrowie naszych klientów i pracowników.

Mimo tej krytycznej sytuacji staramy się zapewnić najlepszą możliwą obsługę w danych okolicznościach. Pomimo obecnych ograniczeń ze strony hiszpańskiego rządu, nasza działalność w Hiszpanii będzie kontynuowana tak jak dotychczas, z pełną aktywnością w fabrykach, logistyce i biurach domowych. Nasze działania kwalifikowane są przez rząd jako „niezbędne” i dlatego jesteśmy tutaj, aby pomagać i wspierać rolników i dystrybutorów najlepiej, jak potrafimy.

Pamiętaj:
Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania, które zadasz przez telefon lub e-mail (informacje o naszych przedstawicielach znajdziesz na mapie Kontaktów Regionalnych na naszej stronie głównej) i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bądź zdrowy! #zostańwdomu #siedźwdomu
Zespół Tradecorp

The post Komunikacja Tradecorp appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/04/Tradecorp-thanks.png
Stres po przesadzeniu rozsady? https://tradecorp.com.pl/stres-po-przesadzeniu-rozsady/ Wed, 18 Mar 2020 11:12:42 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5302 The post Stres po przesadzeniu rozsady? appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>

Stres po przesadzeniu rozsady

The post Stres po przesadzeniu rozsady? appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/Turbo-root-Seedlings-for-web-PL.jpg
Tomasz Bolek – nowy przedstawiciel handlowy Tradecorp Polska! https://tradecorp.com.pl/tomasz-bolek-nowy-przedstawiciel-tradecorp-polska/ Mon, 09 Mar 2020 16:13:09 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5295 Tradecorp Polska niedawno wdrożyło nowego przedstawiciela ds. Sprzedaży w regionie północno-zachodnim, Tomasza Bolka. Będzie on pracował bezpośrednio pod Andrzejem Zbroją, Sales Managerem na Polskę. Tomasz zdobył 2-letnie doświadczenie w sektorze rolnym. Przed dołączeniem do Tradecorp pracował jako doradca techniczny i handlowy w firmach nawozowych. Tomasz pomoże naszej firmie rozwinąć już istniejącą sieć dystrybucji i zdobyć […]

The post Tomasz Bolek – nowy przedstawiciel handlowy Tradecorp Polska! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Tradecorp Polska niedawno wdrożyło nowego przedstawiciela ds. Sprzedaży w regionie północno-zachodnim, Tomasza Bolka. Będzie on pracował bezpośrednio pod Andrzejem Zbroją, Sales Managerem na Polskę.

Tomasz zdobył 2-letnie doświadczenie w sektorze rolnym. Przed dołączeniem do Tradecorp pracował jako doradca techniczny i handlowy w firmach nawozowych.

Tomasz pomoże naszej firmie rozwinąć już istniejącą sieć dystrybucji i zdobyć nowych klientów w jego regionie. Będzie również odpowiedzialny za współpracę z nowymi dystrybutorami i wprowadzenie nowych produktów.

Tomasz, witamy w zespole!

The post Tomasz Bolek – nowy przedstawiciel handlowy Tradecorp Polska! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/Tomasz-Bolek-Web.jpg
Zapobiegaj i zwalczaj stres związany z zimnem dzięki Biostimulation 360º firmy Tradecorp! https://tradecorp.com.pl/zapobiegaj-stres-zwiazany-biostimulantion-360-tradecorp/ Mon, 02 Mar 2020 11:32:25 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5283 Rośliny są stale narażone na niekorzystne czynniki środowiskowe w trakcie całej wegetacji. Stres związany z  zimnem  lub chłodem jest jednym z najważniejszych stresów abiotycznych, które mogą wpływać na wzrost i rozwój upraw. Wpływ  stresu związanego z zimnem wzrósł w ostatnich latach z powodu trwających zmian klimatu. Warunki stały się bardziej nieprzewidywalne, z dłuższymi i bardziej […]

The post Zapobiegaj i zwalczaj stres związany z zimnem dzięki Biostimulation 360º firmy Tradecorp! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Rośliny są stale narażone na niekorzystne czynniki środowiskowe w trakcie całej wegetacji. Stres związany z  zimnem  lub chłodem jest jednym z najważniejszych stresów abiotycznych, które mogą wpływać na wzrost i rozwój upraw.

Wpływ  stresu związanego z zimnem wzrósł w ostatnich latach z powodu trwających zmian klimatu. Warunki stały się bardziej nieprzewidywalne, z dłuższymi i bardziej dotkliwymi atakami zimna lub mrozu. Teraz doświadczają go obszary, które wcześniej nie cierpiały z tego powodu. Wszystkie te czynniki łącznie wpływają na wzrost plonów, a ostatecznie na wydajność i rentowność  rolników.

W jaki sposób zimno i przymrozki wpływają na rośliny?

Rośliny wykazują zmienny stopień tolerancji na zimno, a w ramach tej samej uprawy poszczególne rośliny będą miały różne poziomy tolerancji na zimno z powodu różnic w mikroklimacie i zlokalizowanym stanie odżywienia.

Uszkodzenie przez mróz  występuje, gdy kryształy lodu zaczynają tworzyć się między komórkami i wewnątrz komórek, wytwarzając zmiany fizjologiczne, biochemiczne (takie jak zmniejszenie tworzenia białka), metaboliczne, bioelektryczne (zmiany w wytwarzaniu energii) i zmiany molekularne.

Lód tworzy pierwsze kryształki na zewnątrz komórek (woda pozakomórkowa), ponieważ obszar poza komórkami mją niższe stężenie substancji rozpuszczonej i szybciej zamarzają (tj. bardziej przypominają czystą wodę). Zazwyczaj tylko ta woda pozakomórkowa marznie podczas „lekkiego” mrozu.

Woda w komórkach (woda wewnątrzkomórkowa) zamarza dłużej, ponieważ ma wysokie stężenie substancji rozpuszczonych (np. potasu) i koncepcyjnie może być uważana za słoną wodę. Ponieważ wymaga niższych temperatur i dłużej trwa zamarzanie, dzieje się to zwykle podczas „ciężkich” mrozów.

Oba rodzaje przechłodzenia i zamrażania mogą powodować pękanie komórek i inne skutki fizjologiczne, chociaż zamrażanie wody wewnątrzkomórkowej jest oczywiście bardziej szkodliwe dla rośliny. Ograniczone procesy metaboliczne są powszechnymi konsekwencjami stresu zimna u roślin i wywołują negatywne skutki, takie jak:

 • Hamowanie wzrostu / ograniczenie wzrostu
 • Osłabienie ścian komórkowych, uniemożliwiając komórkom utrzymanie gradientów jonowych
 • Zmniejszenie wchłaniania i translokacja wody i składników odżywczych
 • Odwodnienie powodujące utratę turgoru oraz  więdnięcie roślin, nawet gdy wilgotność gleby jest wystarczająca
 • Zrzucanie kwiatów
 • Zamieranie pąków
 • Zmniejszenie zapasów  cukrów i energii; zarówno w wyniku zmniejszonej produkcji cukru, jak i ich zwiększonego wykorzystania przez roślinę w chłodnych okresach

Jak mogę chronić moje uprawy przed mrozem i uszkodzeniami spowodowanymi przez zimno?

Aby poradzić sobie z  stresem zimna, Tradecorp oferuje szeroką gamę rozwiązań i opcji. Program zarządzania Biostimulation 360º firmy Tradecorp oferuje różne produkty do stosowania przed, podczas i po stresie związanym z zimnem.

Biostymulatory do stosowania przed wystąpieniem stresu

Pierwsza strategia Biostymulacji 360º polega na zastosowaniu biostymulatorów zapobiegających stresowi abiotycznemu. Produkty te zazwyczaj wykazują efekt „Primactive” Tradecorp. Najlepiej je stosować zapobiegawczo  7-10 dni przed wystąpieniem stresu , aby przygotować rośliny do ochrony przed negatywnymi skutkami niskich temperatur.

Asortyment produktów Phylgreen firmy Tradecorp, oparty w  100% na czystym wyciągu z alg morskich Ascophyllum nodosum, zapewnia związki osmotyczne, które pomagają przezwyciężyć stres osmotyczny.

Przykładami stresów osmotycznych spowodowanych przez zamarzanie, które Phylgreen może pomóc zwalczyć roślinom, są:  rozrywanie komórek wyniku zamrażania wody, nieprawidłowe gradienty jonowe i zmniejszone pobieranie wody.

Phylgreen dostarcza również cukry energetyczne dla roślin, takie jak mannitol, aby poprawić tolerancje roślin na  ewentualny stres zimna. Kiedy jest on zgromadzony na zewnątrz i wewnątrz komórek  pomaga zmniejszyć ich  odwodnienie oraz  ograniczyć  krystalizację lodu.

Ponadto Mannitol działa również jako źródło energii dla roślin, dzięki czemu mogą one nadal rosnąć w chłodnych okresach. Oczywiście w trakcie dużych  mrozów, przy całkowitym zamarznięciu, nieuchronnie dojdzie do uszkodzenia upraw.

Biostymulatory podczas i po stresie

Czasami warunki klimatyczne zmieniają się drastycznie i nie ma czasu na zastosowanie biostymulatorów  zapobiegawczo. W takich sytuacjach Tradecorp proponuje inne produkty z pakietu Biostimulation 360º z efektem kuracyjnym do stosowania podczas i po stresie zimna.

Na przykład produkty Biostymulacji 360º oparte na wolnych aminokwasach typu  L-α, takie jak Delfan Plus lub Vegenergy, mają silne działanie lecznicze po stresie abiotycznym.. Zróżnicowany i dobrze zbilansowany udział  wolnych aminokwasów L-α i ich wysoka zawartość (tj. Aminogram), zapewniają natychmiastowe źródło energii do wykorzystania przez rośliny do  przetrwania stresu abiotycznego i odbudowy po jego przeminięciu. Produkty o działaniu kuracyjnym  wzmacniają formowanie białek w roślinie, które  podnoszą tolerancję na chłód oraz przyspieszają odbudowę funkcjonowania roślin po stresie.

Więcej informacji na temat Tradecorp, Biostymulation 360º oraz zarządzania stresem wywołanych chłodem lub innym czynnikiem abiotycznym prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym Tradecorp.

The post Zapobiegaj i zwalczaj stres związany z zimnem dzięki Biostimulation 360º firmy Tradecorp! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/banner-web.png
Tradecorp będzie uczestniczył w targach TSW 2020! https://tradecorp.com.pl/tradecorp-targa-tsw-2020/ Wed, 08 Jan 2020 09:23:12 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5278 Tradecorp weźmie udział w 10 edycji „Targów sadownictwa i warzywnictwa” w dniach 15-16 stycznia 2020 r. na  Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska F-8 , gdzie nasi eksperci przedstawią koncepcję “ Biostimulation 360º”. Biostimulation 360º Bazuje ona na pełnej  gamie  biostymulatorów dla różnych rodzajów stresów abiotycznych oraz  pokrywa potrzeby […]

The post Tradecorp będzie uczestniczył w targach TSW 2020! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
Tradecorp weźmie udział w 10 edycji „Targów sadownictwa i warzywnictwa” w dniach 15-16 stycznia 2020 r. na  Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska F-8 , gdzie nasi eksperci przedstawią koncepcję “ Biostimulation 360º”.

Biostimulation 360º

Bazuje ona na pełnej  gamie  biostymulatorów dla różnych rodzajów stresów abiotycznych oraz  pokrywa potrzeby rośliny od siewu/ sadzenia po  zbiór, poprawiając również wszystkie procesy fizjologiczne rośliny, od rozwoju korzenia aż do dojrzewania owoców.

Nasi eksperci przedstawią efektywne  rozwiązania Tradecorp  dotyczące różnych  rodzajów stresów abiotycznych, w tym produkty oparte na kwasach humusowych oraz  na ekstraktach z alg morskich  Ascophyllum nodosum.

O „Targach sadownictwa i warzywnictwa”

Wystawa TSW to największe targi branżowe owoców i warzyw w Europie Środkowo-Wschodniej, które dostarczają najnowszą i najbardziej innowacyjną wiedzę know-how w branży ogrodniczej. Targi przyciągają zarówno wystawców, jak i plantatorów owoców i warzyw z całej Europy. Trwaja dwa dni i są wzbogacone o konferencje, wykłady i panele dyskusyjne.

Więcej informacji: tsw.pl

The post Tradecorp będzie uczestniczył w targach TSW 2020! appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2020/01/TSW-2020-PL-WEB.jpg
Sapec Agro Business staje się Rovensa https://tradecorp.com.pl/sapec-agro-business-staje-sie-rovensa/ Mon, 04 Nov 2019 09:48:04 +0000 https://tradecorp.com.pl/?p=5271 ROVENSA – DOBRZE ZRÓWNOWAŻONE ROLNICTWO Premiera nowej nazwy grupy odbyła się w Madrycie na stadionie Wanda Metropolitano. W tym wielkim wydarzeniu wzięło udział ponad 400 uczestników z 20 krajów, z 5 kontynentów. Rovensa jest reakcją na obecne megatrendy rynkowe takie jak wzrost liczby ludności, potrzeba zdrowszego stylu życia, lepiej poinformowani konsumenci, detaliści, którzy opowiadają się […]

The post Sapec Agro Business staje się Rovensa appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
ROVENSA – DOBRZE ZRÓWNOWAŻONE ROLNICTWO

Premiera nowej nazwy grupy odbyła się w Madrycie na stadionie Wanda Metropolitano. W tym wielkim wydarzeniu wzięło udział ponad 400 uczestników z 20 krajów, z 5 kontynentów.

Rovensa jest reakcją na obecne megatrendy rynkowe takie jak wzrost liczby ludności, potrzeba zdrowszego stylu życia, lepiej poinformowani konsumenci, detaliści, którzy opowiadają się za przejrzystością, oraz rolnicy, którzy muszą zapewnić, że wytwarzają bezpieczne i wysokiej jakości produkty.

Rovensa

Tożsamość marki Rovensa

Nowa tożsamość marki jest inspirowana firmami, które tworzą grupę. Każda z nich przyczynia się w zróżnicowany sposób, sprzyjając synergii między nimi. W ten sposób logo łączy elementy każdej firmy.

Rovensa będzie nadal obsługiwać klientów poprzez trzy jednostki biznesowe: ochronę upraw, żywienie upraw i kontrolę bio.

O grupie Rovensa

Rovensa to międzynarodowa grupa, która sprzedaje produkty w ponad 70 krajach z biurami w ponad 25 krajach. Posiada fabryki, centra badawcze i laboratoria w Brazylii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Irlandii. Rovensa jest własnością firmy Bridgepoint z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Łącząc doświadczenia wszystkich firm Rovensa oferuje pełny portfel z jednym celem: Dobrze Zrównoważone Rolnictwo.

Rovensa

Firmy wchodzące w skład grupy Rovensa:

 • Ascenza jest oddziałem ochrony upraw.
 • Tradecorp to eksperci w dziedzinie opracowywania i produkcji rozwiązań w zakresie żywienia roślin i biostymulacji.
 • Idai Nature to eksperci w dziedzinie biokontroli.
 • OGT to firma z wyłącznym dostępem do wodorostów Ascophyllum nodosum, stosująca unikalną metodę ekstrakcji: Gentle Extraction.
 • SDP specjalizuje się w adiuwantach.
 • Microquimica to eksperci w dziedzinie mikrobiologii i biotechnologii.

The post Sapec Agro Business staje się Rovensa appeared first on Tradecorp: specjalista w odżywianiu roślin.

]]>
https://tradecorp.com.pl/wp-content/uploads/2019/11/Rovensa-2.jpg