map_1 map_13 map_15 map_4

Skontaktuj się z nami

"Nasi specjaliści skontaktują się z Państwem i udzielą więcej informacji.
Proszę skorzystać z poniższego formularza, aby zadać pytania, przekazać sugestie lub przesłać swoją opinię.

  Imię i nazwisko

  E-mail

  Telefon

  Kraj

  Uprawa

  Wiadomość


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie niniejszych danych osobowych dla celów umowy, świadczenia usług lub informowania o produktach i usługach Trade Corporation International, S.A. (Tradecorp), zgodnie z zasadami i warunkami ochrony danych i polityki prywatności, które są dostępne pod adresem Politykę Prywatności. Zostałem/zostałem poinformowany(-a), że w celu dostarczenia odpowiedzi na wszystkie żądania kontaktu z krajów, w których spółka nie posiada siedziby lub lokalnego biura, moje dane osobowe mogą być udostępniane przedstawicielom lub dystrybutorom Tradecorp w takim kraju. Mam świadomość, że mogę korzystać ze swoich praw w zakresie ochrony danych, w szczególności z prawa do informacji, dostępu, konsultowania, korygowania, sprzeciwu wobec przetwarzania lub usunięcia danych, poprzez kontakt z Biurem Ochrony Danych Tradecorp za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem DataProtection@sapecagrobusiness.com

  Kontakty

  Tradecorp Poland

  Zapobiegaj i zwalczaj stres związany z zimnem dzięki Biostimulation 360º firmy Tradecorp!

  Rośliny są stale narażone na niekorzystne czynniki środowiskowe w trakcie całej wegetacji. Stres związany z  zimnem  lub chłodem jest jednym z najważniejszych stresów abiotycznych, które mogą wpływać na wzrost i rozwój upraw.

  Wpływ  stresu związanego z zimnem wzrósł w ostatnich latach z powodu trwających zmian klimatu. Warunki stały się bardziej nieprzewidywalne, z dłuższymi i bardziej dotkliwymi atakami zimna lub mrozu. Teraz doświadczają go obszary, które wcześniej nie cierpiały z tego powodu. Wszystkie te czynniki łącznie wpływają na wzrost plonów, a ostatecznie na wydajność i rentowność  rolników.

  W jaki sposób zimno i przymrozki wpływają na rośliny?

  Rośliny wykazują zmienny stopień tolerancji na zimno, a w ramach tej samej uprawy poszczególne rośliny będą miały różne poziomy tolerancji na zimno z powodu różnic w mikroklimacie i zlokalizowanym stanie odżywienia.

  Uszkodzenie przez mróz  występuje, gdy kryształy lodu zaczynają tworzyć się między komórkami i wewnątrz komórek, wytwarzając zmiany fizjologiczne, biochemiczne (takie jak zmniejszenie tworzenia białka), metaboliczne, bioelektryczne (zmiany w wytwarzaniu energii) i zmiany molekularne.

  Lód tworzy pierwsze kryształki na zewnątrz komórek (woda pozakomórkowa), ponieważ obszar poza komórkami mją niższe stężenie substancji rozpuszczonej i szybciej zamarzają (tj. bardziej przypominają czystą wodę). Zazwyczaj tylko ta woda pozakomórkowa marznie podczas „lekkiego” mrozu.

  Woda w komórkach (woda wewnątrzkomórkowa) zamarza dłużej, ponieważ ma wysokie stężenie substancji rozpuszczonych (np. potasu) i koncepcyjnie może być uważana za słoną wodę. Ponieważ wymaga niższych temperatur i dłużej trwa zamarzanie, dzieje się to zwykle podczas „ciężkich” mrozów.

  Oba rodzaje przechłodzenia i zamrażania mogą powodować pękanie komórek i inne skutki fizjologiczne, chociaż zamrażanie wody wewnątrzkomórkowej jest oczywiście bardziej szkodliwe dla rośliny. Ograniczone procesy metaboliczne są powszechnymi konsekwencjami stresu zimna u roślin i wywołują negatywne skutki, takie jak:

  • Hamowanie wzrostu / ograniczenie wzrostu
  • Osłabienie ścian komórkowych, uniemożliwiając komórkom utrzymanie gradientów jonowych
  • Zmniejszenie wchłaniania i translokacja wody i składników odżywczych
  • Odwodnienie powodujące utratę turgoru oraz  więdnięcie roślin, nawet gdy wilgotność gleby jest wystarczająca
  • Zrzucanie kwiatów
  • Zamieranie pąków
  • Zmniejszenie zapasów  cukrów i energii; zarówno w wyniku zmniejszonej produkcji cukru, jak i ich zwiększonego wykorzystania przez roślinę w chłodnych okresach

  Jak mogę chronić moje uprawy przed mrozem i uszkodzeniami spowodowanymi przez zimno?

  Aby poradzić sobie z  stresem zimna, Tradecorp oferuje szeroką gamę rozwiązań i opcji. Program zarządzania Biostimulation 360º firmy Tradecorp oferuje różne produkty do stosowania przed, podczas i po stresie związanym z zimnem.

  Biostymulatory do stosowania przed wystąpieniem stresu

  Pierwsza strategia Biostymulacji 360º polega na zastosowaniu biostymulatorów zapobiegających stresowi abiotycznemu. Produkty te zazwyczaj wykazują efekt „Primactive” Tradecorp. Najlepiej je stosować zapobiegawczo  7-10 dni przed wystąpieniem stresu , aby przygotować rośliny do ochrony przed negatywnymi skutkami niskich temperatur.

  Asortyment produktów Phylgreen firmy Tradecorp, oparty w  100% na czystym wyciągu z alg morskich Ascophyllum nodosum, zapewnia związki osmotyczne, które pomagają przezwyciężyć stres osmotyczny.

  Przykładami stresów osmotycznych spowodowanych przez zamarzanie, które Phylgreen może pomóc zwalczyć roślinom, są:  rozrywanie komórek wyniku zamrażania wody, nieprawidłowe gradienty jonowe i zmniejszone pobieranie wody.

  Phylgreen dostarcza również cukry energetyczne dla roślin, takie jak mannitol, aby poprawić tolerancje roślin na  ewentualny stres zimna. Kiedy jest on zgromadzony na zewnątrz i wewnątrz komórek  pomaga zmniejszyć ich  odwodnienie oraz  ograniczyć  krystalizację lodu.

  Ponadto Mannitol działa również jako źródło energii dla roślin, dzięki czemu mogą one nadal rosnąć w chłodnych okresach. Oczywiście w trakcie dużych  mrozów, przy całkowitym zamarznięciu, nieuchronnie dojdzie do uszkodzenia upraw.

  Biostymulatory podczas i po stresie

  Czasami warunki klimatyczne zmieniają się drastycznie i nie ma czasu na zastosowanie biostymulatorów  zapobiegawczo. W takich sytuacjach Tradecorp proponuje inne produkty z pakietu Biostimulation 360º z efektem kuracyjnym do stosowania podczas i po stresie zimna.

  Na przykład produkty Biostymulacji 360º oparte na wolnych aminokwasach typu  L-α, takie jak Delfan Plus lub Vegenergy, mają silne działanie lecznicze po stresie abiotycznym.. Zróżnicowany i dobrze zbilansowany udział  wolnych aminokwasów L-α i ich wysoka zawartość (tj. Aminogram), zapewniają natychmiastowe źródło energii do wykorzystania przez rośliny do  przetrwania stresu abiotycznego i odbudowy po jego przeminięciu. Produkty o działaniu kuracyjnym  wzmacniają formowanie białek w roślinie, które  podnoszą tolerancję na chłód oraz przyspieszają odbudowę funkcjonowania roślin po stresie.

  Więcej informacji na temat Tradecorp, Biostymulation 360º oraz zarządzania stresem wywołanych chłodem lub innym czynnikiem abiotycznym prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym Tradecorp.